ZA-1500-1-ACB Rack & Pinion Drive (24v)
Window & Skylight Drive
Manufactured By: D+H Mechatronic D+H Mechatronic
Masterspec Number: 4585EB
Categories: ,
Description
Performance Features:
  • Engineered for large area ventilation, offering stroke lengths of up to 1500mm, ensuring maximum smoke relief or rapid fresh air exchange.
Product Name / Model Drive Type Technical Specs (Power) Force Locking Force Stroke
ZA-1500-1-ACB Rack & Pinion 24VDC / 1.4A 1500N 1100N 1500mm